Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 listopada 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Maria Pomianowska oddaje głos przede wszystkim swoim ulubionym instrumentom: suce biłgorajskiej, suce mieleckiej i fideli płockiej. Płyta The Voice of Suka” to również wyraz głębokiego szacunku Marii Pomianowskiej do tradycji i historii tych zapomnianych na długie lata instrumentów.

Harfa to instrument niebiański, który koi duszę ludzką. Na przestrzeni kilku tysiącleci harfa zmieniała swoją formę od małej "trubadur” poprzez harfę celtycką aż do współczesnej harfy klasycznej – pedałowej lub nawet elektroakustycznej. Każda z typów harf urzeka odmiennym czarem dźwięku. Harfa celtycka to typ harfy, na której grano w Irlandii i Szkocji między X a XIX wiekiem. Jest symbolem narodowym Irlandii.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 OBIEŻYŚWIAT

W oczekiwaniu na możliwość odwiedzenia stolicy Czech, gdzie można przejrzeć, a nawet dotknąć, zapisaną m.in. w architekturze, historię Europy, licencjonowany przewodnik po Pradze, prezes Oddziału PTTK „Tryton” Marcin Nowak opowie, jak zwiedzać jedną z najpiękniejszych stolic Europy, a także o prężnie działającym Oddziale PTTK „Tryton” w Nysie.


Natomiast z Janem Łukasiewiczem, instruktorem ochrony przyrody PTTK, udamy się na jesienny spacer „ku zdrowotności ” wsłuchując się w śpiew… kruka.


Po emisji magazynu, jego dźwiękowy zapis zostanie udostępniony na stronie Radia Opole w zakładce "Obieżyświat".


Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »