Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 31 października 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Album "Kresy I" jest szczególnym dokumentem trwania narodowego kresowych Polaków, cennym materiałem dla miłośników polskiej kultury na Kresach. Wszystkie nagrania zostały dokonane w latach 1992-95 w okolicach Wilna, Solecznik, Kowna oraz w północno-wschodniej części Grodzieńszczyzny w okolicach Woronowa, Radunia, Żyrmun i Lidy.

Wileńszczyznę i Grodzieńszczyznę łączy sąsiedztwo geograficzne, kresowość i podobne losy. Płyta "Matulu" Marii Krupowies przedstawia ludowe pieśni i ballady polskie. Większość z nich zebrano w okolicach Wilna i na pograniczu litewsko-białoruskim, zaś najpiękniejsze z nich, jak: "Czerwone korale", "Sady, moje sady", "Wino zielone" przechowały się w tradycji rodzinnej Marii Krupowies. Tylko kilka z nich pochodzi ze zbiorów Oskara Kolberga.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
16:00 CAŁY NASZ SPORT

Dzisiejszy program nadawać będziemy z hali sportowej w Strzelcach Opolskich, skąd przeprowadzimy relację ze spotkania I ligi siatkówki mężczyzn: ZAKSA – Polski Cukier Avia Świdnik. Drużyna trenera Rolanda Dembończyka, to w ostatnim czasie najbardziej zapracowana sportowa ekipa z naszego regionu. Siatkarze ze Strzelce w ostatnich tygodniach mecze ligowe rozgrywają w cyklu środa – sobota.Dodajmy, że dzisiejszy (31.10) przeciwnik – Avia Świdnik, zajmuje w tabeli 3. miejsce. Natomiast ZAKSA Strzelce Opolskie plasuje się na 8. pozycji. Pierwszy gwizdek sędziego w hali przy ul. Kozielskiej zabrzmi o godz.17:00.Przed meczem gościem audycji będzie Konrad Kozubowski – opolski karateka, który opowie między innymi o tym, czy w czasie pandemii mógł sprawdzić swoją formę na zawodach sportowych.


Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »