Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 30 października 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jerzy Rybiński - Ulica marzeń

Nieco mniej znany (a czasem mylony) niż brat Andrzej, chociaż komponował utwory także dla Andrzeja i Elizy, kompozytor i wokalista, o ciepłym, intrygującym głosie i wielkiej wrażliwości (chociaż nie ma na tej debiutanckiej płycie tekstów jego autorstwa, znany jest z ogromnej wagi jakie do nich przywiązywał), który karierę solową rozpoczął nagraniami singlowymi dużo wcześniej, niż debiut płytowy wydany w 1984 roku, co może także być przyczyną pewnego zapomnienia, ale tez wyraźnie nie goniąca za modami muzyka, która po latach tylko zyskuje.

Camel - Moonmadness

Po dwóch wspaniale przyjętych płytach (jednym "piosenkowym" i drugim instrumentalnym) grupa postanowiła połączyć oba elementy i nagrała album, jaki na długie lata miał się stac wzorcowym dla jej dokonań. Pełno tutaj ciepłych, pastelowych brzmień nie tylko gitary, tego najbardziej chyba rozpoznawalnego elementu ich brzmienia, Latimera, ale i pięknego fletu. Sporo też kompozycji jest wspólnym dokonaniem gitarzysty z Bardensem i widać, że wtedy tworzyli niezwykły duet.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Coraz trudniejsza sytuacja panuje w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Przybywa pacjentów zakażonych koronawirusem oraz tych z podejrzeniem COVID-19. To paraliżuje prace SOR-ów, które nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby izolować takich pacjentów. Są też trudności z przetransportowaniem ich do lecznic, gdzie funkcjonują oddziały covidowe. I tym problemom przyjrzymy się dziś w programie.

Szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu zostanie niemal w całości przeznaczony do walki z COVID-19. Wyjątkiem mają być 3 oddziały: pediatrii, geriatrii i pulmonologii. Zmiany wejdą w życie w poniedziałek. Więcej na ten temat także w programie.

Trwają ostatnie przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych. Policja apeluje, by nie zostawiać wizyt na cmentarzach na 1 listopada, tylko rozłożyć je w czasie. Chodzi o to, żeby uniknąć tłumów i zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Jak wyglądają Opolanie przygotowują się do tego święta? Czy zastosowali się do wskazówek epidemiologów i policji? Sprawdzimy.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »