Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 29 października 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Na parę dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych, a także Dniem Zadusznym, pochylimy się nad muzyką ściśle kojarzoną z tym właśnie czasem i tematyką. Słynne "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta (wcale przecież nie napisane w całości przez niego), choć najczęściej rozbrzmiewa w salach koncertowych i świątyniach na przełomie października i listopada, nie jest wszak jedyną mszą za zmarłych. Pytanie też czy trzeba się ograniczać wyłącznie do tego gatunku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Do porannej kawy proponujemy wizytę w ogrodzie zoologicznym, aby sprawdzić jak teraz zachowują się zwierzęta. To dla nich wyjątkowy czas kiedy zwiedzających jest mniej, a pora roku wcale nie odzwierciedla ich nastrojów.

Wesoło jest też w lasach. Leśnicy namawiają do zbierania żołędzi i kasztanów.

A na koniec historia z życia wzięta, czyli jak mała sarenka zadomowiła się na pewnym małym ogródku. Zapraszamy do słuchania już od 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Porannym gościem Radia Opole będzie Wiesława Błudzin, ordynator oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Porozmawiamy o gwałtownym wzroście zakażeń koronawirusem i pomyśle utworzenia szpitala polowego w CWK. Czy system wytrzyma w walce z pandemią?

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »