Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 października 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Radiohead - OK Computer Oknotok 1997-2007

Tajemnicze rozszerzenie tej przełomowej i kultowej płyty zespołu Radiohead wynika z faktu, iż dołożono tu mnóstwo materiałów dodatkowych, stron B singli, oraz trzy nagrania premierowe. Czy wnoszą one coś istotnego do tego kompletnego i doskonałego dzieła? Na pewno są wielką gratką dla fanów, ciekawych wszystkiego czego dokonał York z kolegami, ale i dla umiarkowanych wielbicieli, materiał ten, wydany wraz z klasycznym (łącznie trzy płyty), pozwoli prześledzić i lepiej zrozumieć rozwój i filozofię grupy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Reportaże, także te sprzed lat, dotykają wartości uniwersalnych. Dowodem jest także praca Teresy Zielińskiej z roku 1990, "Trudne początki w Londynie". Oto słyszymy polskich emigrantów, ich wspomnienia z początków na obczyźnie. Natarczywie wraca myśl, zawarta w pytaniu: Czy dokonałam, czy dokonałem słusznego wyboru? Reportaż kreślił sytuację sprzed lat trzydziestu, a słuchany tu i teraz natychmiast nasze myśli kieruje do niełatwej przecież współczesności. Ciekawa to konfrontacja, bo pytanie o życiowe wybory, o miejsce na ziemi, należy do tych najważniejszych.

"Bajka na motywach śląskich i chińskich", to z kolei urocza opowieść o Chińczyku, który w roku 1929 wyszedł z domu jako 9-letni chłopiec do pracy w cyrku, obszedł pół świata, ożenił ze Ślązaczką i osiadł na Śląsku Opolskim. I słusznie się Państwo domyślają, że to także historia jego żony, która jako dziewczyna poszła za Chińczykiem w świat... Pięknie tę historię dźwiękiem namalował Witold Nowicki, a my z przyjemnością po nią znów sięgniemy.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »