Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 października 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Radiohead - OK Computer Oknotok 1997-2007

Tajemnicze rozszerzenie tej przełomowej i kultowej płyty zespołu Radiohead wynika z faktu, iż dołożono tu mnóstwo materiałów dodatkowych, stron B singli, oraz trzy nagrania premierowe. Czy wnoszą one coś istotnego do tego kompletnego i doskonałego dzieła? Na pewno są wielką gratką dla fanów, ciekawych wszystkiego czego dokonał York z kolegami, ale i dla umiarkowanych wielbicieli, materiał ten, wydany wraz z klasycznym (łącznie trzy płyty), pozwoli prześledzić i lepiej zrozumieć rozwój i filozofię grupy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Czym jest kultura rozmowy? Na czym polega jej sztuka? Jak rozmawiają z sobą Polacy? Co ważnego jest w rozmowie, w budowaniu relacji, dyskusji?

O tym porozmawiamy z dr Małgorzatą Majewską, językoznawczynią, która pracuje w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się językiem mediów, komunikacją werbalną i niewerbalną, manipulacją językową i mediami społecznościowymi.

Zapytamy także o dialog społeczny Joannę Pankowską z Polskiej Akcji Humanitarnej. Jakie Norwegia ma doświadczenia w tym zakresie i co wydaję się ciekawą praktyką?
Siostra Anna Bałchan z Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego powie o tym, jak rozmawia z wykluczonymi, osobami w trudnych sytuacjach.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »