Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 27 października 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
David Sanchez -pochodzący z Puerto Rico muzyk pełnymi garściami czerpie nie tylko z tradycji jazzu, ale i muzycznego stylu swojego miejsca urodzenia.

David Binney - saksofonista altowy, który ma na koncie wiele płyt, wciąż zaliczany jest przez część krytyków do jazzowej młodzieży. A to przecież jedna z czołowych postaci współczesnej nowojorskiej muzyki improwizowanej.

"We'll be together again" to tytuł ekscytującego spotkania saksofonistów tenorowych Gene'a Ammonsa i Sonny'ego Stitta. Nagranie ukazało się pod koniec lat 60., kiedy Ammons odsiadywał długi wyrok za posiadanie heroiny.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Radni sejmiku województwa opolskiego zebrali się dziś na sesji prowadzonej w trybie online. W planach są uchwały dotyczące m.in. ochrony zdrowia psychicznego mieszkańców, planu gospodarki odpadami, powołania Rady Społecznej Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, skarg na MŚO i OCRG czy w sprawie Samorządowej Karty Praw Rodzin. Który z tych projektów został przyjęty? O tym w relacji naszej reporterki.

Wrócimy też do głośnej sprawy z Krapkowic, w której wieloletnie wyroki za gwałty na trójce małych dzieci usłyszeli matka, dziadek i konkubent. Szykuje się bowiem kasacja do Sądu Najwyższego.

Od ponad pół roku żyjemy w pandemii, od kilku dni - w strefie czerwonej w związku z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. Od wielu miesięcy żyjemy w stresie, izolacji i niepewności. Towarzyszy nam lęk o zdrowie, rodzinę, przyszłość. Czy i w jaki sposób odbija się to na naszej psychice? Jak z emocjami radzą sobie służby medycznej, które są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem? O tym też w programie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »