Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 27 października 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
David Sanchez -pochodzący z Puerto Rico muzyk pełnymi garściami czerpie nie tylko z tradycji jazzu, ale i muzycznego stylu swojego miejsca urodzenia.

David Binney - saksofonista altowy, który ma na koncie wiele płyt, wciąż zaliczany jest przez część krytyków do jazzowej młodzieży. A to przecież jedna z czołowych postaci współczesnej nowojorskiej muzyki improwizowanej.

"We'll be together again" to tytuł ekscytującego spotkania saksofonistów tenorowych Gene'a Ammonsa i Sonny'ego Stitta. Nagranie ukazało się pod koniec lat 60., kiedy Ammons odsiadywał długi wyrok za posiadanie heroiny.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Orzechy działają na mózg, warzywa na cerę, a nabiał poprawia kondycję. Jak wspomagać organizm w walce z jesiennym osłabieniem? Od tych zdrowych nawyków rozpoczniemy poranną rozgrzewkę.

Powiemy też o porannej kawie, która nie tylko pomaga się obudzić. Zaczerpniemy świeżego powietrza przed pracą, bo jak twierdzą lekarze, poranny spacer wzmacnia całe ciało.

A na koniec o słodkościach, które z kolei poprawiają humor i nie zawsze idą w boczki. Zapraszamy do słuchania już od 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Ireneusza Prochery
  • Gościem rozmowy będzie Marcin Ociepa, wiceprezes zarządu krajowego Porozumienia, z którym porozmawiamy o politycznej sytuacji po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z powodów eugenicznych.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »