Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 października 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Władysław Komendarek na przełomie lat 70. i 80. był jednym z filarów progresywnego zespołu Exodus, z którym zdobywał Złote Płyty i objeżdżał największe hale w Polsce. Pulsujące syntezatory, zapadające w pamięć melodie i obyczajowy film z połowy lat 80. w tle.

Debiutancki album Electronic Division pojawia się po raz pierwszy na płycie CD.

Muzyka ze słuchowiska "Zbiesione" wykonana przez zespół Auto Da Fe.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.
19:00 REWIRY KULTURY
Jak co poniedziałek z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Dziś podyskutujemy o 20. już albumie Bruce'a Springsteena pt. "Letter To You", który jest pełen słodko- gorzkiej melancholii, ale też mądrości i spokoju. Przyjrzymy się książce autorstwa Sigrid Nunez pt. "Pełnia miłości", w której trudne tematy ukazane są z czułością. Film "Siła ognia" w reż. Olivera Laxe to liryczny hołd oddany sile przyrody.

Po godz. 20:00 z Jędrzejem Pasierskim, który dziś jest gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, rozmawiać będziemy o kryminałach, które pisze. Nasz gość to prawnik. Laureat II wyróżnienia w konkursie Czarny Kapelusz 2019 organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału „Granda” za kreację postaci komisarz Niny Warwiłow, jego powieść Roztopy znalazła się na długiej liście nominacji do Nagrody Wielkiego Kalibru. Autor thrillera W imię natury oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow Dom bez klamek i Roztopy. Czerwony świt to kontynuacja serii o warszawskiej policjantce.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »