Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 października 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Fenomen ostatnich lat. Rodzinna Kapela Maliszów z Męciny Małej w Beskidzie Niskim, założona przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci, grająca muzykę inspirowaną tradycją swojego regionu - powiatu gorlickiego, w ciągu swojej działalności podbiła cały świat. Ich drugi album ukazuje się pod tytułem "Wiejski dżez" jest w zasadzie kontynuacją stworzonego przez kapelę stylu, który ewoluuje w stronę improwizacji. Profesor Andrzej Bieńkowski to prawdziwa instytucja w świecie muzyki tradycyjnej w Polsce. Płyta "Śpiewy, gwizdy, krzyki” ukazuje bogactwo i różnorodność tradycji wokalnych polskiej wsi.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 CAŁY NASZ SPORT
Dzisiejszy program nadawać będziemy z hali sportowej w Strzelcach Opolskich, skąd przeprowadzimy relację ze spotkania I ligi siatkówki mężczyzn: ZAKSA – MCKiS Jaworzno. Drużyna Rolanda Dembończyka po ostatnich niepowodzeniach jest coraz niżej w ligowej tabeli. Mecz z Jaworznem, które w lidze nie zdobyło jeszcze ani jednego punktu ma być doskonałą okazją na przełamanie.

W audycji sporo uwagi poświęcimy też żużlowcom Kolejarza Opole, którzy właśnie zakończyli sezon startowy. Zespół ze stolicy województwa mimo zapowiedzi nie zdołał awansować do rozgrywek I ligi.

Natomiast w ostatniej godzinie naszego sportowego spotkania przeniesiemy się do Stegu Areny, gdzie szczypiorniści Gwardii Opole o ligowe punkty rywalizować będą z Pogonią Szczecin.

Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »