Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 października 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Fenomen ostatnich lat. Rodzinna Kapela Maliszów z Męciny Małej w Beskidzie Niskim, założona przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci, grająca muzykę inspirowaną tradycją swojego regionu - powiatu gorlickiego, w ciągu swojej działalności podbiła cały świat. Ich drugi album ukazuje się pod tytułem "Wiejski dżez" jest w zasadzie kontynuacją stworzonego przez kapelę stylu, który ewoluuje w stronę improwizacji. Profesor Andrzej Bieńkowski to prawdziwa instytucja w świecie muzyki tradycyjnej w Polsce. Płyta "Śpiewy, gwizdy, krzyki” ukazuje bogactwo i różnorodność tradycji wokalnych polskiej wsi.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Jak sobie radzić ze strachem? Odpowiedzi na to pytanie będziemy szukać poruszając się po obszarach filozofii, jogi i wspinaczki wysokogórskiej. Zapytamy o techniki pracy z ciałem i umysłem, które pomagają zachować stan wewnętrznej równowagi. Będzie też o kształtowaniu w sobie postawy opartej na dzielności i życzliwości. Naszym gościem będzie Włodek Łagocki - nauczyciel maha jogi, trener capoeiry, instruktor kettlebell, filozof oraz autor i redaktor haseł encyklopedii PWN.

Po godz. 13:00 sprawdzimy energetyczny bilans naszych relacji. Czym są emocjonalne toksyny i jak się przed nimi bronić? Co zrobić, kiedy czujemy, że ktoś wysysa z nas dobrą energię? Na ten temat porozmawiam z trenerką i szkoleniowcem Ewą Dudą z Fundacji Kto To - Zrozumieć Alzheimera.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »