Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 października 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Fenomen ostatnich lat. Rodzinna Kapela Maliszów z Męciny Małej w Beskidzie Niskim, założona przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci, grająca muzykę inspirowaną tradycją swojego regionu - powiatu gorlickiego, w ciągu swojej działalności podbiła cały świat. Ich drugi album ukazuje się pod tytułem "Wiejski dżez" jest w zasadzie kontynuacją stworzonego przez kapelę stylu, który ewoluuje w stronę improwizacji. Profesor Andrzej Bieńkowski to prawdziwa instytucja w świecie muzyki tradycyjnej w Polsce. Płyta "Śpiewy, gwizdy, krzyki” ukazuje bogactwo i różnorodność tradycji wokalnych polskiej wsi.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany.

W programie także stałe cykle:
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Czym jest test Coopera i jak się do niego przygotować? To 12-minutowy bieg, który pozwala nam sprawdzić swoją sprawność fizyczną, a biorą w nim udział sportowcy, biegacze amatorzy, ale i całe rodziny. Gościem sobotniego poranka będzie Maciej Róg, koordynator biegu, który odbędzie się w niedzielę, na stadionie lekkoatletycznym w Opolu.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Rafał Nosal
  • Tym razem zaprosimy Państwa w Góry Opawskie zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. W związku z sytuacją pandemiczną uczynić to można przede wszystkim w przestrzeni wirtualnej. Okazję ku temu daje nam portal goryopawskie.eu. W naszej audycji porozmawiamy z twórcą tego internetowego miejsca, wypełnionego ciekawymi informacjami o miejscach pogranicza polsko-czeskiego, młodym prudniczaninem, Dawidem Przyszlakiem.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
  • Gościem audycji będzie Irena Bechta, kierownik Sobotniej szkoły Kultury i Języka Polskiego w Sądowej Wiszni na Ukrainie. Porozmawiamy o sytuacji na Ukrainie w dobie pandemii koronawirusa.

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Natalia Kryjom-Barylak. Z autorami można kontaktować się mailowo: natalia.kryjom@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »