Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 października 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Tym razem w audycji królować będzie muzyka przeznaczona na instrumenty dęte... choć nie tylko! Inspiracji do skomponowania playlisty na naszą kolejną, muzyczną ucztę poszukamy jednak na koncertach - zarówno tych organizowanych przez Filharmonię Opolską im. Józefa Elsnera, jak i tych, które wpisują się w tegoroczny 36. Festiwal "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Poranną rozgrzewkę rozpoczniemy od mądrych i dzielnych licealistów, którzy postanowili wytłumaczyć niedowiarkom, co znaczy ignorowanie zasad reżimu sanitarnego. Wymyślili, napisali i nagrali spot, który ma nam uzmysłowić, jak ważne jest m.in. noszenie maseczek.

Sprawdzimy też, jak w tych covidowych czasach radzą sobie osoby starsze. Czy wciąż funkcjonuje pomoc sąsiedzka, czy takiej pomocy oczekują seniorzy?

A na koniec o tym, jak słońce wpływa na nasze życie. Czy bez promieni słonecznych potrafimy normalnie funkcjonować, jak organizm przystosowuje się do jesieni i dlaczego regularne przyjmowanie witaminy D jest tak ważne?

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Porannym gościem Radia Opole będzie Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu, z którym porozmawiamy o sytuacji rolników w kontekście zalanych gospodarstw i upraw.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »