Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 października 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzysztof Cugowski Piotr Figiel Ensemble - "Wokół cisza trwa"

Po rockowych płytach z Budką Suflera i grupą Cross, płyta nagrana z zespołem Piotra Figla (on sam skomponował też trzy zawarte na niej piosenki) musiała być zaskoczeniem. Mamy tutaj sporo elementów muzyki funk i soul, a Cugowski sięga po bardziej stonowane środki wokalne. Oczywiście w utworach balladowych, najbliższych wcześniejszym dokonaniom, jest od razu rozpoznawalny, ale myślę, że wielką zaletą tej płyty są właśnie te nowocześnie, na owe czasy, opracowane kompozycje.

Illes - "Illes"

Grupa swoimi początkami sięga jeszcze końca lat 50-tych, ale prawdziwą karierę rozpoczęła w latach big bitu, mocno nawiązując do muzyki the Beatles. Chociaż prezentowana płyta wydana została w 1973 roku, wpływy te są nadal bardzo wyraźne, co dla jednych, zwłaszcza szukających oryginalnych, nietuzinkowych grup, może być minusem, ale dla miłośników dawnych brzmień jest bez wątpienia przyjemną, sentymentalną podróżą.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
12:00 LOŻA RADIOWA

Brzeg i Dąbrowa – miejsca na Opolszczyźnie, które w ostatnich dniach mocno broniły się przed wysoką wodą. Dziś sytuacja wydaje się stabilizować, a więc pora na wnioski. Czego uczy ta sytuacja i jak jeszcze można się zabezpieczyć? O to zapytamy burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka i Katarzynę Gołębiowską-Jarek, wójta Dąbrowy.

Po 13.00 porozmawiamy o edukacji w czasie epidemii i sposobach na pozyskiwaniu funduszy przez młodzieżowe rady, a będą to główne tematy II Opolskiego Kongresu Młodzieży, który rozpocznie się w piątek. O szczegółach poinformuje słuchaczy Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego.


Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Joanna Matlak. Z autorką można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »