Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 października 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Najciekawsze zespoły wokalne, które uczyniły ze śpiewu swój najlepszy atut. Wszystkie współczesne grupy wokalne upatrują swojego brzmienia – a zwłaszcza warsztatu wykonawczego – u niezwykle popularnej na przełomie lat 60-tych i 70-tych amerykańskiej grupie The Singers Unlimited. Kwartet wokalistów (Gene Puerling, Les Dresslar, Don Shelton, Bonnie Herman) śpiewających „a capella” stał się niedoścignionym wzorem doskonałej, harmonii, wspaniałej artykulacji głosem, ciekawego, nowoczesnego brzmienia. "Gratest hits" Sergio Mendesa & Brasil '66.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Jakich wzorów poszukiwały dzieci w roku 1980? Odpowiedź na to pytanie i dziś jest ciekawa, bo jak się okaże, dzięki archiwalnej pracy Magdaleny Blimel, to co najważniejsze opiera się czasowi. Reportaż: "Dzieci szukają wzoru" ukazuje wypaczenia i dewiacje w świadomości najmłodszych, spowodowane wzorami czerpanymi ze świata dorosłych. Dzieci opowiadają o tym, jak zdobyć pieniądze, jak zrobić karierę, dlaczego ich zdaniem warto mieć znajomości i wyjeżdżać za granicę. Warto posłuchać i przemyśleć.

Sięgniemy też po audycję Andrzeja Russaka: "Wołam cię, mamo" (premiera w roku 1996). Dlaczego dzieci trafiają do domów dziecka? Co się dzieje w rodzinach? Jaki jest społeczny koszt patologii w rodzinie? Za tymi z pozoru chłodnymi pytaniami, kryją się pełne troski i emocji odpowiedzi i przykłady (jakże dramatyczne) prosto z życia. Z krzywdą najmłodszych nie wolno się godzić, a konieczność ich ratowania jest najważniejsza i dlatego warto też do tego reportażu wrócić.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***