Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 października 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Najciekawsze zespoły wokalne, które uczyniły ze śpiewu swój najlepszy atut. Wszystkie współczesne grupy wokalne upatrują swojego brzmienia – a zwłaszcza warsztatu wykonawczego – u niezwykle popularnej na przełomie lat 60-tych i 70-tych amerykańskiej grupie The Singers Unlimited. Kwartet wokalistów (Gene Puerling, Les Dresslar, Don Shelton, Bonnie Herman) śpiewających „a capella” stał się niedoścignionym wzorem doskonałej, harmonii, wspaniałej artykulacji głosem, ciekawego, nowoczesnego brzmienia. "Gratest hits" Sergio Mendesa & Brasil '66.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Co poniedziałek z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Porozmawiamy o płycie Carli Bruni pt. "Carla Bruni", na której znalazły się nostalgiczne ballady. Książka Leszka Gnoińskiego - znanego dziennikarza muzycznego pt. „Trojanowska - rozmawiał Leszek Gnoiński"- ukazuje fenomen artystki, a także jest ciekawie zapisaną historią polskiej piosenki. Film „Acasa. Mój Dom” - reż. Radu Ciorniciuc - otrzymał główną nagrodę jury na Festiwalu Filmowym Sundance.


Po godz. 20.00 z Leszkiem Gnoińskim, dziennikarzem muzycznym, autorem wielu książek rozmawiać będziemy o książce „Trojanowska - rozmawiał Leszek Gnoiński". Książka to nie tylko intrygujący portret fascynującej kobiety, ikony polskiej sceny, czułej matki i wspaniałej, oddanej fanom artystki, ale także barwna, pełna zakulisowych anegdot oraz towarzyskich skandali opowieść o polskiej piosence, teatrze, filmie, telewizji i modzie, nie tylko z czasów PRL. Książkę uzupełniają nigdy nie publikowane zdjęcia z prywatnego archiwum.


Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***