Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 października 2020 roku

23:00 SET MEG
W dzisiejszej audycji SET MEG dużo zagranicznej elektroniki! W pierwszej godzinie na playliście m.in Gioli & Assia - świetny duet, którego krórtki set dj'ski zaprezentuję także w kolejnej godzinie!

Ale pojawią się także tacy artyści jak Rufus Du Sol czy Christian Loffler !

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Magdalena Meg Krzemień. Z autorką można kontaktować się mailowo: magdalena.meg-krzemien@radio.opole.pl

Magdalena Meg Krzemień
7:00 MAMY WEEKEND
W Muzeum Śląska Opolskiego odbywają się warsztaty dla nauczycieli oraz animatorów kultury, które mają pobudzić ich kreatywność i podnieść kompetencje w oparciu o najnowsze dostępne techniki prowadzenia edukacji kulturalnej. Joanna Ojdana, dyrektor placówki opowie o szczegółach projektu "Mentorzy dla opolskiej kultury - w sieci wyzwań". Zaglądniemy również do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, który przygotowuje dla widzów wznowienie kilku znanych tytułów oraz wznawia cykl performatywnego czytania sztuk teatralnych pod tytułem "Dramat w Akcji".

W programie także stałe cykle:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
  • Polsko-Niemiecki Traktat o Dobrym Sąsiedztwie i przyjaznej Współpracy, świętujący wkrótce 30-lecie swojego istnienia, nie spełnia pokładanych w nim nadziei i oczekiwań strony polskiej. Polacy w Niemczech nadal nie mogą korzystać z praw i przywilejów zagwarantowanych w Traktacie, w przeciwieństwie do Niemców mieszkających w Polsce, korzystających pełną garścią ze środków budżetowych państwa polskiego. Mówi o tym w audycji Piotr Płonka, dziennikarz polonijny z Essen.
08:04 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Mija 20 lat od nawiązania współpracy regionu opolskiego z partnerami z Węgier. Jak ta współpraca się zaczęła i jakie korzyści z tej współpracy odnosi nasz region? O tym porozmawiamy z radnym sejmiku Hubertem Kołodziejem, który jest także szefem Komisji Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
10:35 Prosto z SejmuMagdalena Ogórek /powtórka/

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Natalia Kryjom-Barylak. Z autorką można kontaktować się mailowo: natalia.kryjom@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***