Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 2 października 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bolter - Hollywood
  • Druga płyta zespołu wydaje się nie mieć przeboju na miarę piosenki "Daj mi tę noc", którą podbili serca publiczności. Jednak mamy tu zaskakująco udane kompozycje, które pomimo ewidentnie zabawowej i dyskotekowej wymowy zespołu stanowią bardzo oryginalne i poważne, zwłaszcza w sferze tekstowej, propozycje.

Red Hot Chilli Peppers - Californication
  • Po ośmioletniej przerwie wrócił do zespołu Frusciante, co wielu fanów przyjęło z entuzjazmem i oczekiwania ogromnie wzrosły. Nie ma tu jednak ewidentnego powrotu do początków grupy, chociaż nie brakuje sprawdzonych elementów z jakich zasłynęła (między innymi utworów rapowanych), jest za to spora dawka przebojowości wręcz popowej, co przyniosło grupie popularność większą niż dotychczas.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Błąkający się pies sieje niepokój wśród mieszkańców opolskich Świerkli. Zwierzę goni samochody, rowerzystów i atakuje pieszych. Pies został tam przywieziony przez jedną z fundacji, która zajmuje się adopcją czworonogów. Jednak w momencie przekazywania uciekł właścicielowi, który nic już potem z tym nie zrobił, bo psa nie chce. Sprawa wielokrotnie była zgłaszana przez mieszkańców straży miejskiej. Dlaczego pies nadal błąka się po ulicach i stwarza zagrożenie? O tym w programie.

W programie będziemy też na placu budowy północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Przypomnijmy, roboty trwają od lipca. Licząca 14,5 kilometra trasa powstanie w ciągu nieco ponad dwóch lat. Jak postępują prace?

"Co jest w mojej głowie" - to tytuł wystawy prezentującej twórczość osób chorujących psychicznie, które uczęszczają na warsztaty prowadzone w opolskich szpitalach specjalistycznych. Prace można oglądać na opolskim Ostrówku. Jak sztuka pomaga w leczeniu zaburzeń psychicznych, a jak pandemia i izolacja wpływają na pacjentów? To sprawdził nasz reporter.

Filharmonia Opolska rozpoczyna dziś (02.10) wieczorem 69. sezon artystyczny. Uroczysta inauguracja zaplanowana jest dziś wieczorem. O tym wydarzeniu kulturalnym, a także innych zaplanowanych w regionie - także w magazynie RTT.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***