Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 października 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Festiwal, któremu patronuje Ludwig van Beethoven już za nami, ale muzyka tego twórcy wciąż będzie obecna w programach koncertów realizowanych na terenie Opolszczyzny.

Okazuje się, że również słynne Requiem d-moll Wolfganga Amadeusa Mozarta, wciąż pozostaje gorącym tematem... Jak to możliwe? Przekonamy się o tym nie tylko "zaglądając" do Głogówka, ale także do Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

Nie zabraknie przy tym paru słów o trzech festiwalach, które przed nami: w Koźlu, w Dąbrówce Dolnej oraz w Mosznej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Najtrudniejsze ludzkie zmagania poznamy za sprawą Danuty Starzec i jej reportażu: "Trudna miłość" (premiera w roku 2001). Audycja powstała podczas spotkania grupy wsparcia rodziców narkomanów i dotyka spraw bolesnych, i zdaje się, wręcz beznadziejnych. Na szczęście w tej opowieści promyków nadziei nie brakuje.

Reportaż Zdzisławy Błażkowskiej z roku 1979, "Rzeźbiarz", przeniesie nas do innego świata. Bohaterem tej niezwykłej opowieści był Jan Darak, twórca ludowy z Pakosławic, obdarzony talentem niezwykłym - tworzył takie rzeźby, że przechodnie mówili: (tym rzeźbom) dzień dobry! Ale to nie tylko rozprawa o artystycznych talentach, to także historia człowieka poszukującego dobrego, ciekawego miejsca w życiu. Teraz, po tak wielu latach od premiery, to także ciekawy dokument z życia wsi, jakże różnej od nam współczesnej.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***