Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 października 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Festiwal, któremu patronuje Ludwig van Beethoven już za nami, ale muzyka tego twórcy wciąż będzie obecna w programach koncertów realizowanych na terenie Opolszczyzny.

Okazuje się, że również słynne Requiem d-moll Wolfganga Amadeusa Mozarta, wciąż pozostaje gorącym tematem... Jak to możliwe? Przekonamy się o tym nie tylko "zaglądając" do Głogówka, ale także do Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

Nie zabraknie przy tym paru słów o trzech festiwalach, które przed nami: w Koźlu, w Dąbrówce Dolnej oraz w Mosznej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
W Międzynarodowy Dzień Kawy, Wegetarianizmu, Ptaków i Muzyki, będzie wszystkiego po trochu! Zaczniemy od zalet podwójnego espresso, płynnie przejdziemy do potraw bezmięsnych, które coraz częściej goszczą na naszych stołach i sprawdzimy, dlaczego ornitolodzy cieszą się, że nadeszła jesień.

Powiemy też o szalonym naukowcu, który zbudował latający kombinezon, aby zachęcić dzieci i młodzież do poznawania nauki i medycyny.

A na koniec historia pewnego śpiocha, który całe dnie spędza na brzuchu mamy. Tylko je i śpi! We wrocławskim zoo urodził się leniwiec, pierwszy w historii tego ogrodu.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Koronawirus nie odpuszcza, w kraju rośnie liczba zakażeń, a Ministerstwo Zdrowia wprowadza dodatkowe obostrzenia w czerwonych strefach. W porannej rozmowie zapytamy jak funkcjonuje jeden z 9 szpitali jednoimiennych w Polsce, a naszym gościem będzie Jarosław Kończyło, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***