Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 30 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Lizard - "W galerii czasu"

Jeden z najważniejszych debiutów i zespołów progresywnego rocka w Polsce, który pokazał, że można twórczo podejść do gatunku, który od wielu lat tkwił w schematach. Do tego bardzo oryginalne i poetyckie teksty i mamy dzieło, którego czas się nie ima.

Morgan - "Nova Solis"

Tylko dwie płyty długogrające pozostawiła po sobie ta niezwykle oryginalna grupa progresywna, a mieli bez wątpienia wiele cech oryginalnych i wyróżniali się pozytywnie na tle także mistrzów gatunku. Od folkowych brzmień po kosmiczne odloty, nie pozwalają nawet na chwilę się nudzić.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Jak przez lata zmieniało się radio, w jaki sposób wpływało na rzeczywistość i losy ludzi, co jest bardziej wiarygodne: radio czy internet, w czym tkwi siła tradycyjnego radia, gdzie szukać rzetelnych źródeł informacji, komu wierzyć w świecie mediów, czy łatwo jest prowadzić radio internetowe, kto był w stanie oddać życie za radio? W ostatnim wrześniowym wydaniu Studia Reportażu wysłuchamy historii o ludziach, którzy dzięki radiu żyli naprawdę.

Będzie okazja wysłuchać nagrań:
  • "Jestem Ślązakiem" (Marian Staszyński)
  • i "Życie albo radio" (Adrian Chimiak).
Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza - w zastępstwie Mariana Staszyńskiego - Adrian Chimiak. Z autorem można kontaktować się mailowo: adrian.chimiak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***