Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 30 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Lizard - "W galerii czasu"

Jeden z najważniejszych debiutów i zespołów progresywnego rocka w Polsce, który pokazał, że można twórczo podejść do gatunku, który od wielu lat tkwił w schematach. Do tego bardzo oryginalne i poetyckie teksty i mamy dzieło, którego czas się nie ima.

Morgan - "Nova Solis"

Tylko dwie płyty długogrające pozostawiła po sobie ta niezwykle oryginalna grupa progresywna, a mieli bez wątpienia wiele cech oryginalnych i wyróżniali się pozytywnie na tle także mistrzów gatunku. Od folkowych brzmień po kosmiczne odloty, nie pozwalają nawet na chwilę się nudzić.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Dziś w opolskim sądzie okręgowym finał sprawy bratobójstwa w Charbielinie koło Głuchołaz. Przypomnijmy, na ławie oskarżonych zasiadł 32-latek, którego ofiarą miał paść jego brat - były policjant Tomasz S. Miał on wywoływać rodzinne konflikty. Narzędziem domniemanego zabójcy stały się repliki rewolwerów Colt i Remington. Tragiczne, rodzinne zdarzenie miało miejsce w październiku 2019 roku. Więcej o tej sprawie w magazynie Reporterów Radia Opole.

Dziś w programie odwiedzimy też opolską katedrę. Wkrótce turyści będą mogli zwiedzać ten zabytkowy obiekt wraz z przewodnikiem. Jakie jeszcze udogodnienia wprowadzono dla zwiedzających? Na jakim etapie są prace renowacyjne w świątyni? O tym też w programie.

Opolska Izba Gospodarcza po raz 17. przyznała Nagrodę Jakości. W tym roku kapituła zdecydowała, by docenić pracowników służby zdrowia za ich ciężką pracę w czasie pandemii koronawirusa. Relacja z tego wydarzenia także w programie.

To będzie wieczór niezwykle bogaty w wydarzenia sportowe z udziałem drużyn z naszego regionu. O ligowe punkty zagrają m.in. piłkarze Odry Opole oraz mistrzowie Polski w siatkówce ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jak przygotowani do tych starć są zawodnicy? O tym także w programie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***