Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 30 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Lizard - "W galerii czasu"

Jeden z najważniejszych debiutów i zespołów progresywnego rocka w Polsce, który pokazał, że można twórczo podejść do gatunku, który od wielu lat tkwił w schematach. Do tego bardzo oryginalne i poetyckie teksty i mamy dzieło, którego czas się nie ima.

Morgan - "Nova Solis"

Tylko dwie płyty długogrające pozostawiła po sobie ta niezwykle oryginalna grupa progresywna, a mieli bez wątpienia wiele cech oryginalnych i wyróżniali się pozytywnie na tle także mistrzów gatunku. Od folkowych brzmień po kosmiczne odloty, nie pozwalają nawet na chwilę się nudzić.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
12:00 LOŻA RADIOWA
Erasmus plus "European Reflection in Fresco" z udziałem uczelni z Niemiec, Czech i Opola - pod nadzorem freskarzy z Francji. To program, dzięki któremu Opole bogaci się w piękne freski wykonane starymi metodami. Gdzie już powstały, a gdzie jeszcze można się ich spodziewać? O tym opowiedzą: dr Joanna Wawrzyniak i Alicja Wujec-Kaczmarek z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.

W drugiej godzinie porozmawiamy o polowaniach i myśliwych. Stereotypy postara się przełamać łowczy okręgowy Bartłomiej Kolanoś.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Witold Żurawicki. Z autorem można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Witold Żurawicki
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***