Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 30 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Lizard - "W galerii czasu"

Jeden z najważniejszych debiutów i zespołów progresywnego rocka w Polsce, który pokazał, że można twórczo podejść do gatunku, który od wielu lat tkwił w schematach. Do tego bardzo oryginalne i poetyckie teksty i mamy dzieło, którego czas się nie ima.

Morgan - "Nova Solis"

Tylko dwie płyty długogrające pozostawiła po sobie ta niezwykle oryginalna grupa progresywna, a mieli bez wątpienia wiele cech oryginalnych i wyróżniali się pozytywnie na tle także mistrzów gatunku. Od folkowych brzmień po kosmiczne odloty, nie pozwalają nawet na chwilę się nudzić.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT

Jakie są zadania Okręgowej Izby Lekarskiej w Opolu? O to spytamy jej prezesa, Jolantę Smerkowską-Mokrzycką.

W studiu pojawią się też Krzysztof Łopianiak i Tomasz Łopianiak, którzy w 6 dni pokonali Główny Szlak Sudecki. Co na trasie sprawiło im największe trudności? Co ich wyjątkowo zaskoczyło? O tym między innymi.

Nie zapomnimy także o cyklu "Absolwenci", w którym swoimi wspomnieniami z czasów szkolnych dzielą się byli uczniowie trzech najstarszych opolskich liceów.

9:40 i 10:40 Absolwenci – Krzysztof Dobrowolski
11:20 Klasyczne opolskie – Małgorzata Ślusarczyk
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zaprasza Agnieszka Wawer-Krajewska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***