Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 30 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Lizard - "W galerii czasu"

Jeden z najważniejszych debiutów i zespołów progresywnego rocka w Polsce, który pokazał, że można twórczo podejść do gatunku, który od wielu lat tkwił w schematach. Do tego bardzo oryginalne i poetyckie teksty i mamy dzieło, którego czas się nie ima.

Morgan - "Nova Solis"

Tylko dwie płyty długogrające pozostawiła po sobie ta niezwykle oryginalna grupa progresywna, a mieli bez wątpienia wiele cech oryginalnych i wyróżniali się pozytywnie na tle także mistrzów gatunku. Od folkowych brzmień po kosmiczne odloty, nie pozwalają nawet na chwilę się nudzić.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Miały umilać czas zwiedzającym, a obrażają każdego, czym wzbudzają salwy śmiechu! Mowa o papugach z Afryki, które zadomowiły się w brytyjskim parku dzikiej przyrody, a obsługa musi się teraz gęsto tłumaczyć.

Będziemy też w polskich górach, gdzie już dawno zapomnieli o afrykańskich upałach, bo.. spadł śnieg. W poniedziałek w Karkonoszach, a wczoraj pierwsze białe płatki spadły też w Tatrach!

My z kolei zerkamy na długoterminowe prognozy, które dają nadzieję na piękny weekend! Bądźcie z nami już od 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Witolda Żurawickiego
  • Kolejna gwałtowna wymiana ognia. Azerbejdżan i Armenia w konflikcie zbrojnym o Górny Karabach już od wielu lat. Tli się jeszcze konflikt między Chinami i Indiami. Czy zagrażają Europie i Polsce? Jakie niosą konsekwencje dla świata? O to spytamy dra Stanisława Aleksandra Niewińskiego z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu.
Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***