Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 29 września 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Jammin’ with KC” Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents feat. Bobby Watson, Logan Richardson & Keyon Harrold. Album „Jammin’ with KC” łączy trzy generacje muzyków jazzowych z różnych kontynentów, posiadających różne backgroundy muzyczne.

Latem 1966 roku John Coltrane udał się na swoją jedyną trasę koncertową po Japonii. Towarzyszył mu jego ostatni zespół, w skład którego wchodzili Pharoah Sanders, Alice Coltrane, Jimmy Garrison i Rashied Ali.

David Liebman to amerykański saksofonista, flecista i pedagog jazzowy. Jest znany ze swoich innowacyjnych linii i użycia atonalności.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
21:00 STUDIO REPORTAŻU
W tym wydaniu Studia Reportażu będziemy poznawać Afrykę. Dlaczego mimo biedy, analfabetyzmu, gorąca i ciężkich warunków życia, wielu mieszkańców tego kontynentu czuje się szczęśliwymi, dlaczego Afryka na mapach jest mniejsza niż w rzeczywistości, czy Afrykanie wolą oddawać się lenistwu i wojnom plemiennym niż pozytywistycznym wartościom pracy i samorozwoju, kto jest groźniejszy: lew czy hipopotam, jaki język dominuje na Czarnym Kontynencie, czy afrykańska malaria zbiera większe żniwo niż Covid-19, dlaczego wielu Europejczyków odnajduje radość życia właśnie w Afryce, czy biały człowiek dzisiaj pomaga, czy przeszkadza Afrykanom?

Odpowiedzi będziemy szukać w dyptyku Barbary Tyslik pod tytułem "Magia Czarnego Lądu".

Do słuchania od 21:05 do 22:00 - w zastępstwie Mariana Staszyńskiego - zaprasza Adrian Chimiak. Z autorem można kontaktować się mailowo: adrian.chimiak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***