Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 29 września 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Jammin’ with KC” Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents feat. Bobby Watson, Logan Richardson & Keyon Harrold. Album „Jammin’ with KC” łączy trzy generacje muzyków jazzowych z różnych kontynentów, posiadających różne backgroundy muzyczne.

Latem 1966 roku John Coltrane udał się na swoją jedyną trasę koncertową po Japonii. Towarzyszył mu jego ostatni zespół, w skład którego wchodzili Pharoah Sanders, Alice Coltrane, Jimmy Garrison i Rashied Ali.

David Liebman to amerykański saksofonista, flecista i pedagog jazzowy. Jest znany ze swoich innowacyjnych linii i użycia atonalności.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Jaka jest sytuacja na rynku pracy po pierwszym półroczu w województwie opolskim, a jaki stan finansów samorządu? Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na gospodarkę, instytucje kultury czy zakłady opieki zdrowotnej w województwie opolskim? Między innymi nad tym debatują dziś (29.09) radni sejmiku, którzy zebrali się na sesji. Odpowiedzi na te pytania - także w magazynie reporterów Radia Opole.

Opolska oczyszczalnia ścieków przechodzi modernizację. Jest to największa inwestycja w historii Opola. Dziś zaproszono tam uczniów techników do zwiedzania. My też tam będziemy z mikrofonem.

Opolscy seniorzy mogą już zgłaszać się do przychodni, żeby skorzystać z darmowych szczepionek przeciwko grypie. Opolski ratusz otrzymał pierwszą ich partię - 1000 sztuk. Specjaliści radzą, aby chronić się szczepieniami przed grypą w czasie pandemii, szczepionek jest jednak jak na lekarstwo. Czy to się zmieni? O tym też w magazynie reporterów Radia Opole.

W programie także wrócimy także do sprawy nielegalnej rozbiórki zabytkowych obiektów poprzemysłowych Froteksu w Prudniku.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***