Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 września 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Alibabki to żeński zespół wokalny, który wylansował takie przeboje, jak: "Kwiat jednej nocy", "Kapitańskie tango", "Grajmy w zielone", "Szary kolor twoich oczu", "W rytmach Jamajka ska". Jako chórek Alibabki towarzyszyły największym polskim gwiazdom, takim jak Czesłwa Niemen, Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, Anna Jantar, Breakout, Budka Suflera itd.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY

Jak co poniedziałek z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Dyskutować będziemy o płycie Lou Reed pt. „New York”, a także, w jaki sposób w swych opowiadaniach pt. "Historie o ludziach z wolnego wybiegu” zaskakuje nas Sławomir Shuty oraz o ważnym, ekologicznie zaangażowanym filmie „Kiss The Ground”- reż. Joshua Tickell, Rebecca Harrell Tickell.

Po godz. 20.00 powiemy o zbliżającym się 10. Opolskim Festiwalu Fotografii. Z Tomaszem Mielechem, artystą, który zajmuje się XIX -wiecznymi technikami fotograficznymi rozmawiać będziemy o fotografii dawniej a dziś, o technicznych możliwościach, ale też o sposobach utrwalania i kreowania świata. Artysta w twórczości fotograficznej preferuje klasyczną fotografię, wykonywaną za pomocą kamer wielkoformatowych, gdzie obraz fotograficzny powstaje na materiałach światłoczułych. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Mieszka i tworzy w Kotlinie Jeleniogórskiej, która jest także bohaterką jego prac. 3 października br. w ramach festiwalu poprowadzi "Warsztaty- guma chromianowa"- co to takiego? O tym w audycji.


Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***