Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 września 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzeum Sopotu od 2017 organizuje stałe cykle koncertów jazzowych, które pierwotnie nosiły tytuł „Młody Jazz 3-miasta”, a funkcjonują pod szyldem „Swingujące 3-miasto”.

Album "Brooklyn Eye" pełen jest wątków amerykańskich, co zresztą deklaruje sam lider i autor wszystkich kompozycji umieszczonych na płycie, Joachim Mencel.

W programie także "Live at ild GranadaStudio" - album Jescy Hoop.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

14:00 EKO WYŚCIG
Ostatni przystanek w radiowej akcji „Chcę wyjechać na wieś”, to Stobrawski Park Krajobrazowy, gdzie sprawdzimy co jesienią i zimą robią owady. Czy dzikie pszczoły można podglądać i ile bielików zobaczymy nad stawami? Nasz przewodnik i zarazem opiekun przyrody opowie też czym różni się park krajobrazowy od narodowego. Sprawdzimy również czy jesień to dobry czas na zbieranie tam grzybów.

W drugiej godzinie odwiedzimy gospodarstwo gdzie znajduje się aż siedem stawów hodowlanych. Żyją tu również: Kasia, Basia i Antosia, czyli daniele, które każdemu jedzą z ręki. Spróbujemy również miodu od najszczęśliwszych pszczół w okolicy. Są łagodne, bo mają to w genach, a ich miód zachwyca turystów. Zapraszam do odwiedzenia tego miejsca z Eko Wyścigiem!

Do słuchania od 14:00 do 16:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się mailowo: justyna.marcinska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***