Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 września 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzeum Sopotu od 2017 organizuje stałe cykle koncertów jazzowych, które pierwotnie nosiły tytuł „Młody Jazz 3-miasta”, a funkcjonują pod szyldem „Swingujące 3-miasto”.

Album "Brooklyn Eye" pełen jest wątków amerykańskich, co zresztą deklaruje sam lider i autor wszystkich kompozycji umieszczonych na płycie, Joachim Mencel.

W programie także "Live at ild GranadaStudio" - album Jescy Hoop.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Krogulna w powiecie namysłowskim to ostatni przystanek na trasie tegorocznej wyjazdowej akcji Radia Opole "Chcę wyjechać na wieś". Ta niewielka, zamieszkiwana przez niespełna 300 osób miejscowość słynie między innymi z pięknego położenia w otoczeniu lasów i ponad 50 stawów hodowlanych, z których na nasze stoły każdego roku trafia około 400 ton ryb - głównie karpi, choć w liczących łącznie 575 hektarów zbiornikach żyją też sumy, szczupaki, czy amury. Jak nietrudno się domyślić, tego typu otoczenie sprzyja również występowaniu licznych gatunków ptaków. Nic więc dziwnego, że od jednego z nich - krogulca - swą nazwę zawdzięcza sama miejscowość. W sobotni poranek spojrzymy również na bogatą historię związaną z funkcjonującym w Krogulnej przemysłem.

W programie także:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Witold Żurawicki
  • Ogólnopolski Dzień Aptekarza to doskonała okazja do tego, by poznać tajniki pracy farmaceuty. To także okazja do rozmowy o zmianach w prawie dotyczącym tej profesji. A na pytania w tych sprawach odpowie Anna Stachlińska - sekretarz Opolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej i konsultant wojewódzki w dziedzinie farmacji.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Rafał Nosal
  • Paweł Szpala jest autorem popularnego bloga „Podróżniczo – Fotograficznego” – Człowiek Przygoda. Jest przede wszystkim profesjonalnym fotografem, który wybiera miejsca swych plenerów bardzo skrupulatnie. W najbliższej audycji MOST nasz gość opowie o czeskich Morawach, o rejonie Pradziada i udzieli wielu porad dla wszystkich sympatyków turystyki i fotografii.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
  • O sytuacji Polaków w Melbeurne w Australii w czasie Covitu-19 Halina Nabrdalik rozmawia z mieszkającą tam od wielu lat Magdaleną Krakowską, wokalistką i autorką piosenek polonijnych, uczestniczką II i III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:
daniel.klimczak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***