Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 września 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzeum Sopotu od 2017 organizuje stałe cykle koncertów jazzowych, które pierwotnie nosiły tytuł „Młody Jazz 3-miasta”, a funkcjonują pod szyldem „Swingujące 3-miasto”.

Album "Brooklyn Eye" pełen jest wątków amerykańskich, co zresztą deklaruje sam lider i autor wszystkich kompozycji umieszczonych na płycie, Joachim Mencel.

W programie także "Live at ild GranadaStudio" - album Jescy Hoop.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 OBIEŻYŚWIAT

Prezentując niedawno dźwiękową pocztówkę z Balcarzowic, wsi położonej w gminie Ujazd, obiecałam, że na ujazdowską ziemię wkrótce powrócimy. A to za sprawą chęci poznania ciekawej historii XIII-wiecznego zamku, który mimo iż jest w tzw. trwałej runie, wzbudza – nie tylko wśród krajoznawców i pasjonatów historii – ogromne zainteresowanie, które ostatnio przyczyniło się do wznowienia nowatorskich badań naukowych.

O tajemnicach skrywanych nie tylko w zamkowych ruinach, opowie prezes Stowarzyszenia Miłośników Ujazdu - Dariusz Ciapa, który potrafił zachęcić wybitnych polskich naukowców do nowych, specjalistycznych badań w Ujeździe.

Po emisji magazynu, jego dźwiękowy zapis wzbogacony zdjęciami, zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce "Obieżyświat" .

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***