Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 września 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Polska kompozytorka muzyki filmowej i rozrywkowej, aranżerka, a także wokalistka i pianistka - to tylko częściowy opis aktywności zawodowej Marii Holki, która wzięła udział w najnowszym słuchowisku autorstwa Marzeny i Jacka Mielcarków przygotowywanym przez Radio Opole. Nam opowie m.in. z jakimi wyzwaniami mierzyła się wybierając twórczą, muzyczną ścieżkę. Z artystką porozmawiamy także na temat oswajania muzyki współczesnej.

W oczekiwaniu na finał 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beeethovena w Głogówku sięgniemy również po najsłynniejsze "Requiem", choć w nieco zaskakującym wydaniu...

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
19:00 REWIRY KULTURY
W czwartkowych Rewirach Kultury (24.09) spotkamy się z Michałem Krawcem - opolskim artystą, który otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Opole podczas tegorocznego Salonu Jesiennego.

Natalia Gosztyła ze Studia Piosenki METRO zaprosi naszych słuchaczy na przesłuchania do Muzeum Polskiej Piosenki.

O nowym filmie dokumentalnym i wystawie 0obrazów Hanny Bakuły w Bruntalu opowie dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej dr Wojciech Dominiak.

Naszym gościem będzie również Grzegorz Kapołka - gitarzysta, ale przede wszystkim dyrektor artystyczny III Katowice Music Colours Festival.

Aleksandra Starczewska-Wojnar z Archiwum Państwowego w Opolu opowie o wczorajszej uroczystości wręczenia nagrody w konkursie na Wydarzenie Historyczne Roku 2019 w Warszawie.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Mariusz Majeran. Z autorem można kontaktować się mailowo: mariusz.majeran@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***