Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Irena Woźniacka i płyta "Miss Polonia"

Przynajmniej na dwa główne etapy można podzielić karierę Ireny Woźniackiej. Pierwszy, przypadający na lata 70-te, zwieńczony płytą długogrająca i wieloma singlami, a drugi, po wielu latach przypadł na rok 1989, kiedy to ukazała się prezentowana dzisiaj płyta. Nowoczesna w brzmieniu, ale pełna humoru, dystansu, a nawet autoironii w tekstach, co okazuje się jej wielkim atutem.

General i płyta "Stafeta"

Drugie spotkanie z węgierską grupą, to jej debiutancki album, śpiewany tym razem w ojczystym języku i bardziej eklektyczny niż późniejsze. Słychać tu jeszcze fascynację różnymi gatunkami, a nade wszystko w zespole jest dwóch liderów, których osobowości i wyrazistość dają ciekawy efekt, ale jak to bywa już wkrótce jeden z nich opuszcza zespół, by kontynuować karierę w nie mniej słynnym zespole Piramis.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Czy, gdy znów świat otworzy się w pełni dla turystów, warto będzie odwiedzić Boliwię? W Studiu Reportażu dowiemy się, jak się żyje w najwyżej na świecie położonej stolicy, co kryje największe na świecie solnisko, czy Polacy są inteligentniejsi niż mieszkańcy Boliwii, czy czternastoletnie dziewczynki wychodzą tam za mąż, ile zarabiają mieszkańcy tego ponad trzykrotnie większego od Polski kraju?

W drugiej części audycji pobiegniemy w maratonie, ale wyjątkowym, ekstremalnym, który mogą ukończyć tylko nieliczni. Dlaczego ludzie to robią: biegną, pokonując samych siebie i wszelkie granice wydolności organizmu? Czy uciekają od codzienności, czy też chcą coś udowodnić?

Wysłuchamy reportażu Barbary Tyslik "Pozdrowienia z Boliwii" oraz Eweliny Rusin-Różyckiej "Samuraj walczy do końca".

Do słuchania od 21:05 do 22:00 - w zastępstwie Mariana Staszyńskiego - zaprasza Adrian Chimiak. Z autorem można kontaktować się mailowo: adrian.chimiak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***