Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Irena Woźniacka i płyta "Miss Polonia"

Przynajmniej na dwa główne etapy można podzielić karierę Ireny Woźniackiej. Pierwszy, przypadający na lata 70-te, zwieńczony płytą długogrająca i wieloma singlami, a drugi, po wielu latach przypadł na rok 1989, kiedy to ukazała się prezentowana dzisiaj płyta. Nowoczesna w brzmieniu, ale pełna humoru, dystansu, a nawet autoironii w tekstach, co okazuje się jej wielkim atutem.

General i płyta "Stafeta"

Drugie spotkanie z węgierską grupą, to jej debiutancki album, śpiewany tym razem w ojczystym języku i bardziej eklektyczny niż późniejsze. Słychać tu jeszcze fascynację różnymi gatunkami, a nade wszystko w zespole jest dwóch liderów, których osobowości i wyrazistość dają ciekawy efekt, ale jak to bywa już wkrótce jeden z nich opuszcza zespół, by kontynuować karierę w nie mniej słynnym zespole Piramis.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W magazynie będziemy mówić o pożarze, który strawił wczoraj wieczorem zabudowania gospodarcze pod Strzelcami Opolskimi. W akcji brało udział 12 zastępów straży. Ruszyła zbiórka dla poszkodowanych. A my zapytamy o przyczyny i pojawiające się doniesienia o problemie z dostępem do wody z hydrantów.

Będzie też o zdrowiu kobiet. Od początku roku już 30 pań poddało się w Opolskim Centrum Onkologii mastektomii połączonej z rekonstrukcją piersi.

Znajdzie się też czas na sport. Bo rusza inauguracyjna kolejka rozgrywek I ligi siatkówki mężczyzn. Na zapleczu PlusLigi w sezonie 2020/21 - dwa zespoły z naszego regionu: Mickiewicz Kluczbork i ZAKSA Strzelce Opolskie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***