Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Irena Woźniacka i płyta "Miss Polonia"

Przynajmniej na dwa główne etapy można podzielić karierę Ireny Woźniackiej. Pierwszy, przypadający na lata 70-te, zwieńczony płytą długogrająca i wieloma singlami, a drugi, po wielu latach przypadł na rok 1989, kiedy to ukazała się prezentowana dzisiaj płyta. Nowoczesna w brzmieniu, ale pełna humoru, dystansu, a nawet autoironii w tekstach, co okazuje się jej wielkim atutem.

General i płyta "Stafeta"

Drugie spotkanie z węgierską grupą, to jej debiutancki album, śpiewany tym razem w ojczystym języku i bardziej eklektyczny niż późniejsze. Słychać tu jeszcze fascynację różnymi gatunkami, a nade wszystko w zespole jest dwóch liderów, których osobowości i wyrazistość dają ciekawy efekt, ale jak to bywa już wkrótce jeden z nich opuszcza zespół, by kontynuować karierę w nie mniej słynnym zespole Piramis.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT

25 września młodzi na całym świecie będą strajkować, by sprzeciwić się bierności rządów światowych wobec kryzysu klimatycznego. "Będąc świadomi sytuacji epidemicznej w Polsce, zdecydowaliśmy się na nową, bezpieczniejszą formę strajku. Zamiast wychodzić na ulice, będziemy strajkować w naszych szkołach!" - piszą organizatorzy. Z jednym z nich porozmawiamy w programie. Naszym gościem będzie Kacper Lubiewski.

A ponadto... Kim był Filip Robota? Czym zasłużył się proboszcz Hermann Joseph Hübner? O to spytamy Wojciecha Dominiaka, dyrektora Muzeum Ziemi Prudnickiej.

Dla naszych słuchaczy mamy także przygotowaną płytę "Widoki" zespołu Resoraki, który w najbliższy czwartek wystąpi w Studiu M Radia Opole.

W audycji również:
9:40 i 10:40 Absolwenci – Krzysztof Dobrowolski
11:20 Klasyczne opolskie – Małgorzata Ślusarczyk (środa)
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***