Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 września 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
W wieku 85 lat zmarł Gary Peacock. Legendarny artysta, przez wiele lat współtworzący genialne trio Keitha Jarretta.

Paul Bley był jednym z najoryginalniejszych muzyków w historii jazzu. Wypracował własny styl – melodyjny, przesycony bluesem, ale też sięgający do doświadczeń muzyki współczesnej.

"Changes" – jazzowy album wydany przez Keitha Jarretta, Jacka DeJohnette'a i Gary'ego Peacocka w roku 1984. Ta grupa później stała się znana jako „Standards Trio”.

Albert Ayler – amerykański saksofonista jazzowy, uważany – obok Ornette’a Colemana – za twórcę free jazzu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
19:00 REWIRY KULTURY
Przed nami opolska odsłona 14. Ogólnopolskiego Festiwalu Psychologii Procesu "Pop Kreacje". Kim są postacie z naszych snów, jak działa zbiorowa nieświadomość i jak kultura wpływa na proces śnienia? O tym porozmawiamy z psychoterapeutką psychologii procesu Anną Bereźnicką.

Zaprosimy także na warsztaty, które odbędą się w stolicy naszego regionu. Po godz. 20:00 będzie o wystawie "Enklawa. Osada herrnhutów [braci morawskich] w Gnadenfeld-Pawłowiczkach", która pokazywana jest w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Jej twórczyni Elżbieta Oficjalska przybliży losy wspólnoty religijnej, która zapisała się w historii naszego regionu. Będzie też o genezie musztardy sarebskiej i protestanckim etosie pracy.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***