Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 września 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"W rytmach Jamaika Ska" Alibabki - legendarna żeńska formacja wokalna powraca i po ponad 50 latach ponownie nagrywa materiał pochodzący ze swojego debiutanckiego albumu. Sesje nagraniowe odbywały się w Studiu im. Henryka Debicha w Radiu Łódź.

"Alibabki na bis i na deser" - dwupłytowy album przygotowany przez zespół Alibabki. Wokalistki wybrały tytuły utworów, co nie było łatwe, bo różne mają gusty i upodobania, same ułożyły kolejność i zredagowały album. Chciały uczestniczyć na każdym etapie jego powstawania.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Tym razem Studio Reportażu zostanie podzielone na dwie części. W pierwszej dowiemy się, jak jesień wpływa na przyrodę i nastrój człowieka, jak walczyć z jesienną apatią, jaką dietę stosować, dlaczego liście opadają z drzew, w jaki sposób natura cieszy się na jesień w chróścickim lesie?

W drugiej części audycji przyjrzymy się zawodowi kata: czy to prawda, że kaci zajmowali się głównie czyszczeniem szamb, wywożeniem nieczystości i leczeniem prostytutek, czy mieli swój cech, dlaczego kat kupował chleb obrócony do góry dnem, czy zdarzało się, że kaci sami stawali się... ofiarami?

Wysłuchamy m.in. reportażu Barbary Tyslik "Jesień w chróścickim lesie" oraz Eweliny Rusin-Różyckiej "Uwaga, jestem katem".

Do słuchania od 21:05 do 22:00 - w zastępstwie Mariana Staszyńskiego - zaprasza Adrian Chimiak. Z autorem można kontaktować się mailowo: adrian.chimiak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***