Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 września 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"W rytmach Jamaika Ska" Alibabki - legendarna żeńska formacja wokalna powraca i po ponad 50 latach ponownie nagrywa materiał pochodzący ze swojego debiutanckiego albumu. Sesje nagraniowe odbywały się w Studiu im. Henryka Debicha w Radiu Łódź.

"Alibabki na bis i na deser" - dwupłytowy album przygotowany przez zespół Alibabki. Wokalistki wybrały tytuły utworów, co nie było łatwe, bo różne mają gusty i upodobania, same ułożyły kolejność i zredagowały album. Chciały uczestniczyć na każdym etapie jego powstawania.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
Co tydzień z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości muzyczne, literackie i filmowe. Dyskutować będziemy o debiutanckim albumie Oscara Jerome'a- „Breath Deep”, kolejnej książce Szczepana Twardocha pt. „Pokora” oraz filmie „Dylemat społeczny” w reż. Jeffa Orlowskiego.

Po godz. 20:00 reportażystka Katarzyna Kobylarczyk, której książka "Strup. Hiszpania rozdrapuje rany" otrzymała w tym roku prestiżową nagrodę im. R. Kapuścińskiego, opowie, jak dziś sięgać po trudne historie i o szukaniu prawdy, która nie jest dana raz na zawsze a także o tym, jak powstawał jej nagrodzony reportaż, który pisała 10 lat. Autorka była gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***