Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 września 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"W rytmach Jamaika Ska" Alibabki - legendarna żeńska formacja wokalna powraca i po ponad 50 latach ponownie nagrywa materiał pochodzący ze swojego debiutanckiego albumu. Sesje nagraniowe odbywały się w Studiu im. Henryka Debicha w Radiu Łódź.

"Alibabki na bis i na deser" - dwupłytowy album przygotowany przez zespół Alibabki. Wokalistki wybrały tytuły utworów, co nie było łatwe, bo różne mają gusty i upodobania, same ułożyły kolejność i zredagowały album. Chciały uczestniczyć na każdym etapie jego powstawania.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 KTO RANO WSTAJE...
Do porannej kawy przedstawimy słuchaczom temat najnowszego referendum w Szwajcarii. Mieszkańcy tego kraju będą decydować nad przyznaniem małpom podstawowych praw.

Wskoczymy też na nową kładkę w Opolu, po której przejechało wczoraj kilkaset osób.

A na koniec historia, którą odradzamy powtarzać. Francuska policja zatrzymała Polaka, który bez zabezpieczeń próbował wspiąć się na jeden z najwyższych budynków na świecie.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Porannym gościem Radia Opole będzie dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humannum, z którym ocenimy ostatnie wydarzenia w sejmie, czyli głosowanie nad tzw. Piątką dla Zwierząt, które spowodowało konflikt w obozie rządzącym. Na ile możliwy jest mniejszościowy rząd? Na ile realne są przyspieszone wybory? Gdzie w tym wszystkim jest opozycja?

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***