Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 września 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Retransmisja koncertu z 13 września ze Studia "M" im. SBB - „Pieśni Powstań Śląskich” w wykonaniu barda śląskiego Grzegorza Płonki z zespołem. Ludowe utwory, powstałe w czasie powstań Plebiscytu ze zbiorów prof. Adolf Dygacz. Koncertowi towarzyszyła promocja śpiewnika pieśni powstańczych wydanego przez Instytut Śląski w Opolu. Wydarzenie zorganizowano w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

"Anonymous" amerykańskiego zespołu Tomahawk , który czerpie muzykę z tradycji rdzennych mieszkańców Ameryki.

Cytrus zapisał się w historii polskiego rocka nie tylko jako jedna z najciekawszych grup, jakie pojawiły się w latach 80. Wytwórnia GAD zebrała stare nagrania Cytrusa i wydała na płycie zat. "Raj utracony".

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 CAŁY NASZ SPORT
Dzisiejszy program nadawać będziemy z kędzierzyńskiej hali ,,Azoty”, gdzie wieczorem siatkarze mistrzów Polski – Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmą MKS Będzin. Mecz odbędzie się w ramach 2. kolejki rozgrywek PlusLigi.

Z naszymi mikrofonami będziemy również na meczu III piłki nożnej: MKS Kluczbork – Zagłębie II Lubin. Przypomnijmy, że drużyna Jana Furlepy po ośmiu rozegranych spotkaniach jest wiceliderem tabeli.

Wieczorem swój mecz o ligowe punkty rozegra również opolska Odra. Niebiesko-czerwoni grają w Nowym Sączu z Sandecją. Będziemy oczywiście informować, jak radzą sobie nasi piłkarze w tym spotkaniu.

Sprawdzimy również, jak dzisiaj na własnym torze jeździli żużlowcy Kolejarza Opole, którzy o ligowe punkty rywalizowali z PSŻ Poznań.

W audycji powrócimy również do wczorajszego spotkania szczypiornistów Gwardii Opole z Azotami Puławy w rozgrywkach PGNiG Superligi.

Natomiast w ramach wakacyjnej akcji "Chcę wyjechać na wieś" tym razem odwiedzimy sportowców w miejscowości Polanowice.

Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***