Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 września 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Retransmisja koncertu z 13 września ze Studia "M" im. SBB - „Pieśni Powstań Śląskich” w wykonaniu barda śląskiego Grzegorza Płonki z zespołem. Ludowe utwory, powstałe w czasie powstań Plebiscytu ze zbiorów prof. Adolf Dygacz. Koncertowi towarzyszyła promocja śpiewnika pieśni powstańczych wydanego przez Instytut Śląski w Opolu. Wydarzenie zorganizowano w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

"Anonymous" amerykańskiego zespołu Tomahawk , który czerpie muzykę z tradycji rdzennych mieszkańców Ameryki.

Cytrus zapisał się w historii polskiego rocka nie tylko jako jedna z najciekawszych grup, jakie pojawiły się w latach 80. Wytwórnia GAD zebrała stare nagrania Cytrusa i wydała na płycie zat. "Raj utracony".

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Będzie bardzo smacznie! Dietetyk kliniczny Anna Smykała-Stasiak przygotuje na naszym radiowym stole koktajl ze śliwek z imbirem i cynamonem oraz vege burgery! Naszego gościa zapytamy też, jak urozmaicić swoją dietę, aby zapewnić sobie wszystkie potrzebne witaminy i mikroelementy. Zapytamy też o kulinarne inspiracje i szukanie produktów wysokiej jakości.

Po godz. 13:00 naszym gościem będzie Jakub Stąpór, który przeszedł szamańską inicjacje, jest strażnikiem kręgów i wykładowcą. Zapytamy, w jaki sposób pomaga ludziom uwolnić psychofizyczne blokady i uwolnić własny potencjał. Sprawdźmy też, w jaki sposób udaje mu się łączyć psychologię z duchowością.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***