Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 września 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Retransmisja koncertu z 13 września ze Studia "M" im. SBB - „Pieśni Powstań Śląskich” w wykonaniu barda śląskiego Grzegorza Płonki z zespołem. Ludowe utwory, powstałe w czasie powstań Plebiscytu ze zbiorów prof. Adolf Dygacz. Koncertowi towarzyszyła promocja śpiewnika pieśni powstańczych wydanego przez Instytut Śląski w Opolu. Wydarzenie zorganizowano w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

"Anonymous" amerykańskiego zespołu Tomahawk , który czerpie muzykę z tradycji rdzennych mieszkańców Ameryki.

Cytrus zapisał się w historii polskiego rocka nie tylko jako jedna z najciekawszych grup, jakie pojawiły się w latach 80. Wytwórnia GAD zebrała stare nagrania Cytrusa i wydała na płycie zat. "Raj utracony".

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany.

W programie także stałe cykle:
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Witold Żurawicki
  • Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Tym razem nie z powodu katastrof naturalnych, ale z powodu działalności człowieka. O tym porozmawiamy z biologiem i ekologiem Grzegorzem Olosiem.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Rafał Nosal
  • W obiegowej opinii czeski film to taki, gdzie nikt nic nie wie. Takiego podsumowania sąsiedzi zapewne dorobili się dzięki częstemu korzystaniu w swojej kinematografii z groteski, przerysowania i absurdu. Nawet na pozór poważne produkcje potrafią przyprawić mieszanką powyższych elementów, a powstała w ten sposób fabuła nierzadko potrafi jednocześnie zaskoczyć, rozbawić i dać do myślenia. Blisko tydzień temu, 11 września, w czasie spotkania z cyklu "MOST - kultura czeska w studiu M" Kamil Minkner oraz Rafał Mościcki opowiadali o kultowych produkcjach kinematografii czechosłowackiej i czeskiej, filmowych nowościach i o tym dlaczego warto sięgnąć po czeskie kino. Rozmowa z gośćmi spotkania w dzisiejszej audycji MOST.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Natalia Kryjom-Barylak. Z autorami można kontaktować się mailowo: natalia.kryjom@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***