Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 września 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Retransmisja koncertu z 13 września ze Studia "M" im. SBB - „Pieśni Powstań Śląskich” w wykonaniu barda śląskiego Grzegorza Płonki z zespołem. Ludowe utwory, powstałe w czasie powstań Plebiscytu ze zbiorów prof. Adolf Dygacz. Koncertowi towarzyszyła promocja śpiewnika pieśni powstańczych wydanego przez Instytut Śląski w Opolu. Wydarzenie zorganizowano w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

"Anonymous" amerykańskiego zespołu Tomahawk , który czerpie muzykę z tradycji rdzennych mieszkańców Ameryki.

Cytrus zapisał się w historii polskiego rocka nie tylko jako jedna z najciekawszych grup, jakie pojawiły się w latach 80. Wytwórnia GAD zebrała stare nagrania Cytrusa i wydała na płycie zat. "Raj utracony".

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 OBIEŻYŚWIAT
W ramach letniej akcji Radia Opole „Chcę wyjechać na wieś”, dziś odwiedzimy Pawłowiczki, wieś położoną w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Naszym radiowym przewodnikiem będzie rodowity mieszkaniec tej miejscowości, lekarz weterynarii i pasjonat historii lokalnej Karol Treffon.

Natomiast szukających miejsca bardzo cichego, wśród pól i lasów, z możliwością aktywnego wypoczynku, Maria i Joachim Drzymałowie zaproszą do gospodarstwa agroturystycznego Stary Młyn w Krasiejowie.


Po emisji audycji, jej dźwiękowy zapis zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce "Obieżyświat".

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***