Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ewa Śnieżanka - 1976

W latach 70 niekwestionowana gwiazda polskiej estrady (i nie tylko, bo występowała na wielu scenach zagranicznych, a ma tej konkretnej płycie rekomendowana przez wytwórnię, jako reprezentantka festiwalu w Sopocie), o bardzo różnorodnym repertuarze i niezwykłych zdolnościach interpretacyjnych. Wśród kompozytorów na prezentowanej płycie pojawia się cała plejada z ówczesnej czołówki, jak Poznakowski, Skorupka, czy Korcz.

Louis Armstrong - The Great

Ikona muzyki jazzowej i bluesa, chociaż znaleźć można w jego repertuarze także inne gatunki, co sprawia, że wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Tu w repertuarze z lat 50-tych poznamy wczesny, ale dojrzały okres twórczości, już okraszony wielkimi przebojami, zarówno śpiewanymi, jak i tymi z trąbką w roli głównej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
W tym wydaniu audycji wraz z autorami reportaży będziemy przekonywać, że absolutnie jeszcze nie czas, by postawić rower w kąt. Dlaczego rower nie przewraca się w czasie jazdy, czy można nim jeździć także w zimie, czy można jeździć bez powietrza w kołach, w jaki sposób brazylijscy policjanci uratowali polskiego rowerzystę w Amazonii, ile rowerów może powstać z tej samej ilości energii, która jest zużywana na wyprodukowanie jednego samochodu?

Usłyszymy m.in. reportaż Barbary Tyslik "Zimowy rowerzysta" oraz Mariana Staszyńskiego "Pedro z Polski".


Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Adrian Chimiak. Z autorem można kontaktować się mailowo: adrian.chimiak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***