Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 września 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Sporo miejsca poświęcimy muzyce Ludwiga van Beethovena, sięgniemy bowiem nie tylko po jego jedyny koncert skrzypcowy, ale także mało znany koncert fortepianowy, będący... transkrypcją! Przypomnimy też jakie koncerty czekają nas w tym tygodniu w ramach 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. Spotkamy się również z Marią Ołdak - skrzypaczką, pedagogiem, a zarazem prezesem Towarzystwa Muzycznego w Opolu - by spytać m.in. o losy Festiwalu muzycznego "W oparach dźwięków".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
19:00 REWIRY KULTURY
W dzisiejszym programie przedstawicieli instytucji kultury w Opolu zapytamy, co dalej z ich działalnością w czasie pandemii? Jak wygląda frekwencja w czy odbędą się planowane imprezy? Naszymi gośćmi będą Anna Łęgowik z Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, Joanna Domagała - dyrektor Kina Helios oraz Dariusz Romanowski, kierownik Kina Studio z Młodzieżowego Domu Kultury.

Dowiemy się również, jak wspólnie zrobić wystawę fotograficzną i co w nowym, sezonie artystycznym proponuje Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Mariusz Majeran. Z autorem można kontaktować się mailowo: mariusz.majeran@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***