Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 września 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Sporo miejsca poświęcimy muzyce Ludwiga van Beethovena, sięgniemy bowiem nie tylko po jego jedyny koncert skrzypcowy, ale także mało znany koncert fortepianowy, będący... transkrypcją! Przypomnimy też jakie koncerty czekają nas w tym tygodniu w ramach 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. Spotkamy się również z Marią Ołdak - skrzypaczką, pedagogiem, a zarazem prezesem Towarzystwa Muzycznego w Opolu - by spytać m.in. o losy Festiwalu muzycznego "W oparach dźwięków".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Poranek zaczynamy w mundurach! Będziemy w klasie o profilu policyjnym, gdzie funkcjonariusze z Opola będą prowadzić zajęcia. Studentów z kolei zaprosimy do szlachetnego projektu. Fundacja „Rozum i serce” szuka młodych ludzi, którzy zechcą udzielać korepetycji dzieciom z domu dziecka.

A na koniec o jesiennej odsłonie w Radiu Opole. Szczególnie poleca się do słuchania nowa, piątkowa poranna audycja! Bądźcie z nami już od 6 rano.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak

  • Od początku września 1939 trwają walki Polaków z Niemcami, a dwa tygodnie później „nóż w plecy” wbijają nam Sowieci przekraczając granicę z Polską na całej jej długości. Co było pretekstem do tego ataku? O 81 rocznicy agresji ZSRR porozmawiamy z historykiem prof. Aleksandrem Woźnym. Do słuchania zaprasza Joanna Matlak.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***