Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzysztof Antkowiak - "Zakazany owoc"

Zazwyczaj kojarzy się i określa twórczość Krzysztofa Antkowiaka, jako przeznaczoną dla dziecięcej i nastoletniej widowni, jednak wsłuchawszy się w teksty pisane przez Jacka Cygana i bardzo dorosłą w wielu przypadkach muzykę m.in. Krzesimira Dębskiego, wyraźnie słychać, że trafia ona i do dorosłego odbiorcy. A że nastolatkiem, z wszystkimi typowymi dla tego czasu emocjami i przeżyciami, był każdy, stąd nie dziwi, że wielu wraca do tych piosenek z prawdziwą nostalgią.

Slave - "The Hardness Of The World"

Nieco mniej u nas znana amerykańska grupa funkowa, która powinna zadowolić nie tylko miłośników gatunku, bo w przeciwieństwie do wielu innych grup, skręcających wyraźnie w kierunku disco i elektronicznych brzmień, stawiała na rockowe brzmienie, mając, poza oczywistym w tym gatunku instrumentarium, rozbudowane perkusjonalia i przede wszystkim dwóch gitarzystów w swoim składzie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Poranną rozruch rozpoczniemy od dobrych wiadomości dla seniorów. Łatwe wybieranie numerów, duży wyświetlacz, intuicyjny przycisk wzywania pomocy. To tylko niektóre funkcje w najnowszych modelach smartfonów dla osób starszych.

A jeśli chodzi o najmłodszych, to dla nich mamy historię małego bohatera, który uratował całą rodzinę przed pożarem.

Powiemy też o rankingu najtańszych i najbardziej przyjaznych miast dla studentów.

A na koniec o wysokich temperaturach, przetworach i grzybach - czyli jak jeszcze wykorzystać piękny wrzesień? Zapraszamy do słuchania już od 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Lewica przedstawiła swoje filary programowe, jedna z ich posłanek przechodzi do ruchu Szymona Hołowni, a opolskie struktury partii informują o przejmowaniu przez Kościół hektarów ziemi… O tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej porozmawiamy z Piotrem Paszkiewiczem z Federacji Młodych Socjaldemokratów.
Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***