Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 sierpnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Melodie sentymentalne" Teuta Project Pawła Steczkowskiego i Jacka Mielcarka. "Czuwaj wiaro!" – trzecia płyta dziecięcego zespołu Dzieci z Brodą. Wydany w czerwcu 2004 przez Fundację Godne Życie album powstał na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 60. rocznicy wybuchu powstania. "Panny Wyklęte/Wygnane" - kompilacja nagrań polskich wykonawców. Muzyka folkowa ze Słowacji.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
W sobotę obchodzimy 100. rocznicę jednego z największych zwycięstw polskiego oręża. W naszym sobotnim programie na pewno nie zabraknie spojrzenia na te wydarzenia i ich znaczenie, zarówno dla dawnej, jak i dzisiejszej Polski. W naszym regionie nie zabraknie wydarzeń mających na celu upamiętnienie tego wydarzenia. Jednym z nich jest Ogólnopolski Festiwal Filmów Militarnych, który po południu odbędzie się w Nysie. O repertuar, jak i zasady doboru filmów zapytamy Andrzeja Koziara z Instytutu Pamięci Narodowej.

W programie spojrzymy również na losy ptaków, których odlot do ciepłych krajów każdego roku zwiastuje nadejście jesieni. Naszym gościem będzie przyrodnik Grzegorz Oloś, który wyjaśni między innymi, jak wyglądają wędrówki do ciepłych krajów, a także jakie są lost ptaków, które rezygnują z tej podróży. Naszego rozmówcę zapytamy, czy zmiany klimatu mają szansę sprawić, że w przyszłości to właśnie Polska będzie jednym z państw, do których będą one migrować na zimę.

W programie także:

07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
08:04 W cztery oczy – Witold Żurawicki
  • Przebieg i znaczenie Bitwy Warszawskiej - fakty i mity. O tym dr Tomasz Greniuch - naczelnik opolskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu.
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
10:35 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***