Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 sierpnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Wirtuoz saksofonu, Tommy Smith, na płycie "The sound of love" wykonuje wytrawne ballady klasyków najbardziej uznanych kompozytorów w historii jazzu: Duke'a Ellingtona i Billy'ego Strayhorna.

Walter Smith III to amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy. Jest przewodniczącym Wydziału Woodwind w Berklee College of Music. Oprócz występów we własnej grupie Smith jest członkiem Kwintetu Ambrose Akinmusire i Voyagera Erica Harlanda.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
19:00 REWIRY KULTURY
Zaczniemy teatralnie, a nasze studio odwiedzi dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego - Norbert Rakowski. To w związku ze zbliżającą się premierą "Miejskich ziółek" w reżyserii Joanny Kowalskiej i Nataszy Sołtanowicz na Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi. Zapytamy też o trwający w teatrze remont. Posłuchamy również o premierze "Króla Leara" w reżyserii Anny Agustynowicz. To spektakl, który opolski teatr tworzy w koprodukcji z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Po godz. 20:00 o swojej książce "Himalaje. W poszukiwaniu joginów" opowie dr Nina Budziszewska. Wczoraj (10.11) Magazyn Literacki KSIĄŻKI ogłosił laureatów Nagród Magellana 2020, a wspominana publikacja zdobyła główną nagrodę w kategorii "książka podróżnicza"! Nasza rozmówczyni jest indilogiem, filozofem i romanistą. Kieruje studiami podyplomowymi jogi klasycznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje w Zakładzie Filologii Indyjskiej UWr. W programie opowie o duchowej kulturze Indii, poszukiwaniu źródeł jonicznej praktyki i współczesnych formach jej praktykowania. Zapraszamy!

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***