Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 8 sierpnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Przedwojenny warszawski sznyt - koncert Heńka Małolepszego w Studiu "M" Radia Opole, który odbył się w sierpniu 2016 roku. Usłyszeliśmy tanga, fokstroty, walczyki i polki, wszystkie utrzymane w warszawskiej manierze. Nie zabrakło też utworów z filmu "Zakazane piosenki". "Tańcz mój złoty" Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Album jest muzyczną podróżą na przedwojenny dansing – prezentuje różnorodne rytmy, nawiązuje do obowiązujących wówczas stylów i przywołuje zapomniane już dziś tańce.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Tym razem także rozpoczniemy z przytupem! Plenerowe studio w Balcerzowicach odwiedzi orkiestra z Nogowczyc w gminie Ujazd. O zdrowe kalorie na naszym stole zadba dietetyk kliniczny Alicja Kałka-Pisarek. Będziemy też gościć w balcerzowickiej winnicy u Marcina Ćwieląga. Piękne rękodzieło w naszym studiu zaprezentuje twórczyni ludowa Teresa Sobota z pobliskiej Olszanki. O pasji piłkarskiej opowie nam burmistrz gminy Hubert Ibrom. Pojawi się także Marcin Cyris z klubu Błękitni Jaryszów, aby pochwalić się niedawno wywalczonym pucharem. Artur Kiowski opowie zaś o biegu charytatywnym dla Zeflika, któremu nasze radio patronuje. Na koniec zaś zrelaksujemy się wdychając zdrowe powietrze prosto z ula. To wszystko w specjalne zaadoptowanych w tym celu domkach pasieki w Niezdrowicach!

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***